top of page
Я досліджую світ

Це цікаво!

21 травня - День вишиванки
97_main.jpg
Без имени.jpg

18 ТРАВНЯ: ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

 

     На території України проживають люди багатьох національностей: українці, болгари, молдовани, білоруси, росіяни, угорці, євреї, кримські татари. Наша земля стала домівкою для різних народів. Але кожна людина з великою любов’ю згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство.
     Колись давно кримські татари проживали на Кримському півострові, де високі гори,  тепле море, різноманітна рослинність та цілюще повітря.
     18 травня 1944 року –трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу. У цей день почалася депортація (примусове виселення) кримських татар зі своєї землі. За 3 доби за вказівкою радянської влади вивезли близько 200 тисяч людей. У дорозі багато кримських татар загинуло від голоду та хвороб. З того часу в скорботі та сумі за рідною землею старіли та помирали на чужині люди, народжувалися і зростали діти. Але не полишали мрії – жити на своїй землі!
      Масово повернутися на Батьківщину народ Криму зміг тільки наприкінці 80-х – початку 90–х років ХХ сторіччя.
      В українців та кримських татар є одна спільна і важлива для народу риса – волелюбність, непереможне бажання бути господарем на своїй землі!
      Кримськотатарська співачка Джамала донесла до всього світу біль і сум своїх предків і здобула перемогу на Євробаченні – 2016.
      Давайте пам'ятати разом!

dddpsbswkaap48r.jpg
Без имени.jpg
Тема тижня. "ВЕСЕЛКА".
Де живе веселка. Які бувають веселки.
Кольоротерапія.
Веселковий тиждень.

8 і 9 травня Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни

     Про що ми маємо пам’ятати?
     Про страшну війну минулого століття - Другу світову, яка забрала життя 55 мільйонів людей.       У цю війну було втягнуто 61 державу.

     У кожній сім’ї є загиблі, які не повернулися додому, ті, що залишилися тільки в нашій пам’яті.

     Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі. До останнього подиху, до останньої краплі крові - вистояли і перемогли! 
     Багато людей загинуло під час війни у концтаборах. Фашисти створили на території України понад 230 таборів, де жінки, діти, літні люди стали в’язнями. Дорослих, що були здоровими та витривалими, відправляли до Німеччини, де вони гинули від тяжкої роботи та голоду. 

 

wrxtE1588267387bEhW9.jpeg

     Під час військових дій діти залишалися найменш захищеними. Вони втрачали своїх близьких, гинули від холоду та голоду, потрапляли у концтабори.  Діти не мали дитинства і рано ставали дорослими.   Але намагалися допомогти наблизити перемогу. 

    Для нас Друга світова війна - не тільки минуле, це рана, яка болить і досі. 

    Усім, хто поліг у боях, вічна пам’ять!Червоний мак - символ пам’яті за загиблими у Другій світовій війні. 9 травня - День Перемоги. Перемоги свободи, життя та миру над війною!

Тема тижня. "Свято вишиванки"
maxresdefault.jpg
Тема тижня. "День сім'ї"
311socholiday.jpg
Тема тижня: "День Землі"

Цікаві матеріали і завдання для учнів за посиланням

JBLUC9z0lHw-300x300.jpg
Тема тижня: "Весна іде, красу несе"
Урок 1. Як приходить весна.                                      Урок 2. Тварини навесні. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Урок 3. Рослини навесні.                                             Урок 4. Весняні свята. Святкуємо                                                                                                            Великдень. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Працюємо самостійно. Відео
bottom of page